To najlepšie pre Váš relax a nadobudnutie harmónie tela a duše nájdete v našom wellness centre. Užite si procedúry poskytované fyzioterapeutmi s dlhoročnou praxou v balneológii, sauny, vírivku s hydromasážou, rôzne zábaly, masáže...

Pri jednotlivých typoch pobytu je vždy uvedené, či zahŕňa, aj voľný vstup do wellness, ktoré je hosťom k dispozícii každý deň od 15 h do 21h. Aj pre neubytovaných hostí ponúkame možnosť využitia wellness (vírivka s hydromasážou, fínska alebo bylinková sauna, infračervená kabína, Kneippov šlapací kúpeľ) v cene 18 €/osoba/2,5 hod v závislosti od kapacitných možností.

V letných mesiacoch je pre našich hostí k dispozícii vonkajší bazén s lehátkami.

Zoznam procedúr


Sauny

 • Fínska Sauna
 • Bylinkové Sanárium
 • Infračervená kabína

Sauna s vysokou teplotou (do 120 °C) a vlhkosťou vzduchu cca 10 %. Následným ochladením v studenom bazéne, vonku alebo pod studenou sprchou sa povzbudzuje krvný obeh a posilňuje sa imunitný systém. Polievanie horúcich kameňov vodou s vonnými látkami zvyšuje pôžitok z kúpeľa.

Dĺžka trvania procedúry: 90 min

Cena: 10 €

Striedanie blahodárnej horúčavy a následného ochladenia posiľňuje imunitu a zlepšuje krvný obeh. Para obohatená o výťažky z byliniek priaznivo vplýva na dýchacie cesty a na pokožku. Celá látková výmena pracuje na plné obrátky, telo sa po očiste dostáva opäť do rovnováhy s dušou. Teplota: 60 °C, vlhkosť vzduchu 50-70 %.

Dĺžka trvania procedúry: 20 minút / 3 opakovania

Cena: 8 €

Infračervená energia mimoriadne pozitívne ovplyvňuje množstvo liečebných procesov. Horúčava je na pokožku nielen položená ako tepelná deka, ale preniká až do hĺbky 4 cm pod povrch pokožky, čím sú stimulované svaly a orgány. Zvýšenie vnútornej telesnej teploty vedie k silnému prekrveniu muskulatúry, povzbudzuje krvný obeh a posilňuje odbúravanie škodlivých látok (tuku, ťažkých kovov a iných jedovatých látok).

Analýzy dokázali, že objem potu, ktorý je vyprodukovaný v IČ tepelnej kabíne, pozostáva z 80 % vody a 20 % toxických látok ako kadmium, nikel, olovo, chlór atď. Tieto látky sa ukladajú v obličkách a pod kožou. Dochádza k celulitíde. Vysoká spotreba kalórií v IČ tepelnej kabíne (do 600 kcal za sedenie) podporuje odbúravanie tukového tkaniva a vo vysokej miere i detoxikáciu. Medicínske výskumy priniesli neobyčajné výsledky pri liečbe rozličných kožných, svalových a kĺbových ochorení, ischiasu, menopauzy, zápalov kĺbov, stuhnutí krčnej a ramennej oblasti, reumatických ťažkostí, bolestí ucha a hyperextenzných poranení krčnej chrbtice, pri bolestiach krížov, artritíde ramenných svalov, bolestiach chrbta v oblasti drieku, natiahnutiach svalov, menštruačných ťažkostiach, pri určitých formách reumatických ťažkostí a pri ochoreniach tráviacich orgánov.

Pri prvých príznakoch prechladnutia môže viac sedení posilniť imunitný systém a viesť k zníženiu produkcie vírusov. Vplyvom IČ liečby poľavuje chronický zápal stredného ucha, bolesti hrdla, krvácanie z nosa.

Dĺžka trvania procedúry: 20 minút

Cena: 8 €

Vírivka s hydromasážou

 • Vírivka s hydromasážou

Vodný kúpeľ s masážou prostredníctvom niekoľkých trysiek, ktoré pôsobia na uvoľnenie stuhnutých svalových a spojivových tkanív, zmierňuje sa bolesť a dochádza k čiastočnému uvoľneniu kĺbov.

Teplota vody: 37 ºC

Dĺžka trvania procedúry: 15 minút

Cena: 8 €

Masáže

 • Klasická masáž
 • Bio medová masáž so zábalom
 • Aromaterapeutická masáž kokosovým olejom

Ide o ručnú aplikáciu cielených mechanických podnetov, podporuje sa pri nej vyprázdňovanie povrchových žíl, lymfatických ciev, vylučovanie potných žliaz, normalizácia kožného napätia, zlepšuje sa prekrvenie, vstrebávanie opuchov, výronov, pôsobí relaxačne na svaly, zlepšuje výživu tkaniva a zmierňuje bolesť. Reflexne a zmenou prekrvenia masáž ovplyvňuje aj ďalšie orgány a má upokojujúce a povzbudzujúce účinky na organizmus. Pri masáži sa používajú lokálne masážne prostriedky (voda a detské mydlo, masážna emulzia, oleje).

Dĺžka trvania procedúry: 20/40 minút

Cena: 16/26 €

Účelom terapie teplom a včelím voskom je hlboké, harmonizujúce prehriatie organizmu. Med pôsobí vnútorne antimikrobiálne, podporuje pozitívne sily a mikroorganizmy, pomáha odraziť negatívne sily. Propolis má dezinfekčné účinky, zmierňuje bolesť. Použitie zosilňuje a zlepšuje vznik a prúdenie teploty tela. Prírodné vosky, vitamíny, stopové prvky, oleje a enzýmy obsiahnuté v propolise sa postarajú o regeneráciu organizmu. Medový zábal využíva včelí vosk v Bio kvalite.

Dĺžka trvania procedúry: 40 minút

Cena: 33 €

Masáž panenským kokosovým olejom je veľmi príjemná terapia, ktorá miernym tlakom na svaly lieči zranenia, zmierňuje bolesti a stres, zlepšuje krvný obeh, zvyšuje prísun živín do tkanív, urýchľuje odplavovanie toxických látok z tela, podporuje odbúravanie tukov a uvoľňuje napätie. Počas masáže sa vyplavujú hormóny (endorfíny, serotonín, oxytocín a dopamín), ktoré prispievajú k dobrej nálade a znižujú citlivosť na bolesť. Svaly sú vystavené ľahkému tlaku, je stimulovaný krvný obeh pod kožou a vo svaloch, zvýšená cirkulácia prináša viac kyslíka do tkanív a regeneruje ich. Tento olej sa používa po stáročia, vysoký obsah antioxidantov napomáha pri obnove pleti, chráni ju pred voľnými radikálmi a vonkajšími faktormi, ktoré majú na svedomí starnutie pleti. No a v neposlednom rade je tu bezkonkurenčná vôňa, ktorá je upokojujúca a zároveň neutralizuje telesný pach.

Dĺžka trvania procedúry: 30 minút

Cena: 26 €

Ďalšie procedúry

 • Rašelinový zábal
 • Čokoládový Zábal
 • Kneippov šlapací kúpeľ
 • Bioptron® Lampa
 • Kyslíková terapia
 • Senný bio zábal
 • Elektroliečba (na základe lekárskej konzultácie)

Zábal, pri ktorom sa prehrieva telo vďaka účinku jemne zrnitých, prírodných usadenín z mora alebo špeciálnej pôdy. Zásobuje organizmus hodnotnými výživnými a minerálnymi látkami. Počas zábalu dochádza k lokálnemu aj celkovému prehriatiu organizmu. Vyvoláva zmenšenie opuchov v okolí kĺbov, zníženie svalového napätia, zlepšenie výživy chrupaviek, spojivových tkanív a medzistavcových platničiek. Pôsobí protizápalovo, posiľňuje imunitu a kĺbovú pohyblivosť.

Dĺžka trvania procedúry: 20 minút

Cena: 14 €

Výnimočnosť čokolády bola známa už pred viac ako 2000 rokmi. Vtedy sa vedelo, že dodáva telu pocit dobrej nálady a výrazne omladzuje pokožku. Čokoláda obsahuje mnoho užitočných prvkov pre ľudský organizmus, kakao zabraňuje prenikaniu voľných radikálov, je harmonizujúce a jemne stimulujúce. Theobromin obsiahnutý v kakau pôsobí podobne ako kofeín, ale nie tak silno, pôsobí na cievne zakončenia v koži a aktivuje látkovú výmenu. Čokoláda dokáže stimulovať v mozgu tvorbu dopamínu a uvoľňovať endorfíny a serotonín, zdroje šťastia. Vďaka čokoládovému zábalu telo cez pokožku vstrebáva vitamíny, aminokyseliny, minerály, antioxydanty. Má priaznivý vplyv na činnosť srdca a detoxikáciu, odplavenie nežiaducich a toxických látok. Čokoláda obsahuje antioxidanty, ktoré posilňujú imunitný systém.

Čokoterapia je výnimočným prostriedkom proti zimnej depresii, stresu a zlej nálade. Pomáha tiež pri celulitíde, obnovuje a zvlhčuje pokožku, poradí si aj s usadenými toxickými látkami pod pokožkou. Zanechá pleť jemnú a vyživenú, zahalenú do vône sladkej čokolády, ktorú budete cítiť ešte celý deň.

Dĺžka trvania procedúry: 20 minút

Cena: 22 €

Aktívny pohyb prešľapovaním vo vaničkách s okrúhlymi kameňmi a s teplou a studenou vodou, ktorý priaznivo pôsobí pri poruchách krvného obehu (studené nohy), pri bolestiach hlavy a migréne.

Teplota vody: studená 10-15 ºC, horúca 40-50 ºC.

Dĺžka trvania procedúry: 10 minút

Cena: 7 €

Svetelná terapia BIOPTRON® môže byť používaná aj ako doplnková liečba bežných liečebných metód i ako samostatná terapia pri určitých indikáciách a môže:

 • zlepšovať mikrocirkuláciu
 • harmonizovať metabolické procesy
 • posilňovať obranný systém ľudského organizmu
 • stimulovať regeneračné a liečivé procesy celého organizmu
 • podporovať hojenie rán
 • zmierňovať bolesti alebo znižovať ich intenzitu

Výnimočné vlastnosti svetla BIOPTRON®umožňujú svetlu preniknúť nielen do pokožky, ale aj do tkanív, ktoré sa nachádzajú pod ňou. Preto pozitívne účinky svetla BIOPTRON® nie sú obmedzené iba na liečenie pokožky, ale majú priaznivé účinky na celý organizmus.

Dĺžka trvania procedúry: 8 minút

Cena: 7 €

Ide o vdychovanie vzduchu obohateného na 40-60% kyslíkom. Indikácie: bolesti hlavy a nôh, nechutenstvo, zvýšená únava, poruchy spánku, psychické problémy, depresie, funkčné dýchacie problémy, ochorenia pľúc a priedušiek, pri terapii zhubných nádorov, srdcových ochoreniach, ako prevencia. Kyslíková terapia posiľňuje obranyschopnosť organizmu proti infekciám, cievnym a nádorovým ochoreniam, migrénam, stresu, prepracovanosti. Má priaznivý vplyv na organizmus pri vysokom krvnom tlaku, cukrovke, vredoch predkolenia, srdečnej arytmii, angine pectoris, po infarkte. Posiľňuje organizmus pred operáciami a má priaznivý pooperačný účinok. Pomáha pri regenerácii organizmu pri a po chemoterapii a ožiarení, zvyšuje odolnosť voči exhalátom v ovzduší, odďaľuje prejavy starnutia.

Dĺžka trvania procedúry: 20/40 minút

Cena: 10/14 €

Ideálny prostriedok pre uvoľnenie svalstva, k podpore prekrvenia a na rozbehnutie detoxikácie orgánov. Zábal je vyrobený z fermentovaného prírodného sena z odľahlých a nehnojených lúk, obsahuje vysoký podiel éterických olejov, mliečne kyseliny, provitamín A a vitamín D.

Dĺžka trvania procedúry: 20 minút

Cena: 22 €

Dĺžka trvania procedúry: 15 minút

Cena: 10 €